איתור נזילות

צילום ביוב, שורשים בביוב

אחד הדברים החשובים ביותר ברכישת דירה, הוא לעשות בדק בית, וזאת על מנת לבדוק ולוודא שלא קיימות בעיות נסתרות מהעין, אשר יכולות במשך הזמן להעיב על חדוות הקניה. אחת הבעיות היא בעיה של נזילות ופגמי צנרת. לכן, כמו שלא מתפשרים על עורך דין במעמד הקניה, ו/או על שמאי, כך גם לא מתפשרים על חברה, אשר מתמחה בבעיות כמו איתור נזילות. כמובן שאותם שיקולים צריכים להילקח בחשבון במעמד קניית מבנה תעשייה ו/או מפעל אשר בו הצנרת מורכבת אחרת.

ההבדלים בין איתור נזילות באופן פרטי לבין במפעלים

כמובן שישנו הבדל גדול בנושא איתור נזילות בין בית פרטי לבין מפעלים ומבני תעשייה. הצנרת במפעלים ומבני תעשיה מורכבת, כך שהיא ארוכת טווח ובעלת גדלים שונים בהחלט מצנרת של בית פרטי.איתור הנזילות במבני תעשייה ומפעלים קריטי יותר מבחינת זמנים, וזאת מכיוון שכל עיכוב בנושא איתור הנזילות עלול לגרום נזק נרחב יותר למבנה ו כתוצאה מכך גם לתפוקת המפעל ולהמשך תקין של העבודה השוטפת במקום, דבר אשר יכול לגרום לנזקים כלכליים ארוכי טווח הן מבחינת הפסדים על ירידה בתפוקת עבודה והן מבחינת הפסדים על נזקי צנרת גדולים יותר וזאת במידה ויש עיכוב של איתור של נזילות בצנרת מבנה התעשייה.

איתור נזילות במבני תעשייה

תהליך איתור נזילות במבני תעשייה שונה מהתהליך במבנים פרטיים וזאת מכיוון שהצנרת במבנים תעשייתיים מורכבת גם מספרינקלרים, מערכת הזנת מים קרים וחמים, מערכת הזנה סולרית וכדומה, לכן מומלץ לדעת היכן נמצאת בעיית הנזילה וזאת כדי שהטכנאי המטפל יוכל להגיע עם ציוד מתאים לאותה צנרת.

מה הציוד הנדרש עבור איתור נזילות במפעלים?

הציוד הנדרש עבור איתור נזילות במבנים תעשייתיים ומפעלים מורכב מכמה וכמה מכשירים ,כגון : מאתר תשתיות, מערכת ג, מכשיר אקוסטי, אשר בעזרתו ניתן להבחין על פי שינויים בתדרים אקוסטיים מהצנרת היכן נמצאת הבעיה, מצלמת סיב אופטי ועוד ציוד עזר שבעזרתו ניתן למצוא את מיקום הנזילות בצנרת.

ולסיכום,

כאן המקום לפנות למומחים בתחום איתור נזילות, במיוחד בכל הנוגע למפעלים ומבני תעשייה, חשוב מאד שאותם ממומחים יהיו בעלי רישיון לעסוק באיתור נזילות, ניסיון מוכח בשטח ורצינות בלתי מתפשרת לגילוי הבעיה ופתרונה במהירות ועל הצד הטוב ביותר.